Türk iş adamları Bakan Sarıeroğlu’yla Bakü’de bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Azerbaycan’a resmi ziyareti kapsamında Türk iş adamlarıyla bir görüşme gerçekleştirdi.

Türkiye ve Azerbaycan İş Adamaları ve Sanayiciler Birliği tarafından organize edilen iş yemeğinde iki ülke arasında farklı alanlarda sürdürülen başarılı işbirliği müzakere edildi.

TÜİB Başkanı Hüseyin Büyükfırat, Türk iş adamları için Azerbaycan’da her türlü imkanın mevcut olduğunu belirterek, iki kardeş ülkenin her alanda birlikte çalışmaya hevesli olduğunun altını çizdi:

“Ben uzun senelerdir Azerbaycan’da yaşıyorum. Azerbaycan ve Türkiye ortak soy, ortak dil ve ortak tarihle bir birine sıkıca bağlanmış iki devlet. Bu yüzden de ilişkilerimizde güçlü bir karşılıklı güven söz konusu.”

Büyükfırat, ayrıca TÜİB’in FETÖ’nun başarısız darbe girişiminden sonra vatansever Türk iş adamları tarafından kurulduğunu, milli değerleri üstün tutan insanları bir araya getirerek, Türkiye-Azerbaycan ekonomik ilişkilerine destek olduğunu ifade etti:

Konuşmacılar iki ülke yönetimi tarafından kabul gören TÜİB’i , etkili çalışmalarıyla kısa zamanda kendisinden söz ettirmeyi başardığını belirttiler.

Doğup büyüdüğü Urfa’yı Bakü’yle bir biriyle kıyaslayan işadamı, Bakü’de evinde olduğu gibi rahat hissettiğini dile getirdi.

Görüşmenin sonunda Hüseyin Büyükfırat, Bakan Sarıeroğlu’na ünlü Azerbaycan şairi Nizami Gencevi’nin eserlerini hediye etti. Jülide Sarıeroğlu, çalışmalarından dolayı Hüseyin Büyükfırat’ı kutlayarak iş adamına plaket takdim etti. Bakan, Türk iş adamlarıyla birlikte düzenlenen görüşmeden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

www.yenicag.info

2.4 K