Türkiye'den ABD'ye rest: Bundan sonra...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Münbiç’te Fırat’ın Doğusu’nda terör örgütlerine göz yumulmayacağını ve bunun devam etmesi halinde oralara da operasyon düzenleneceğini söyledi.

Kanal 7’de Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulusi programında konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Afrin operasyonuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Bozdağ’ın açıklamalarından satır başları;

”BUNDAN SONRA SADECE SÖZE BAKILMAYACAK”

Bundan sonra Türkiye sadece söze bakmayacak, sözle beraber icraata bakacak. İkisi birbirini tutuyorsa mesele yok. Şu ana kadar maalesef ABD yetkililerinin Türkiye’ye verdiği sözlerle arazideki icraatları birbirini tutmadı. Her icraat, verilen sözü tekzip etti.

Sınırlarımızın güvenliğini tehdit eden, sınır boyunda yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini yok eden ve askerimize, polisimize, güvenlik birimlerimize saldıran, bölgede PKK’nın devletleşmesine yol açan ve PKK’nın devletleştirilerek terör ordusu kurulmasına yol açan hiçbir gelişmeye Türkiye müsaade etmeyecektir. Bunun arkasında kim olursa olsun onlarla dişe diş mücadeleden de çekinmeyecektir.

www.yenicag.info

1.5 K