Türkiyeli gazeteciler Yeni Çağ ofisini ziyaret ettiler

Bakü ve Gence`de temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan`a gelen Türkiyeli gazeteciler, Yeni Çağ Medya Grubu`nu ziyaret ettiler.

Yeni Çağ ofisini ziyaret eden Ekrem Kızıltaş (Takvim Gazetesi), Hadi Özışık (Internethabercom), Ercan Gürses (Kanal D Haber) ve Hacı Yakışıklı (Yeni Akit Gazetesi), Azerbaycan`da olmaktan duydukları memnuniyyeti dile getirdiler.

Konuklara Ermenistan`ın yürütmüş olduğu saldırgan politikalar hakkında bilge veren Yeni Çağ Medya Grubu Başkanı Agil Alesger, işgalci devletin sivillere yönelik saldırılarının devam ettiğinin altını çizdi.

Yeni Çağ muhabirine açıklamada bulunan Ekrem Kızıltaş, Azerbaycan ordusunun Ermenistan`ın saldırılarına karşı başlatmış olduğu askeri operasyonların başarıyla tamamlanacağına inandığını ve Azerbaycan`ın toprak bütünlüğünü yeniden sağlayacağını söyledi.

Bakü`nün her tarafında Azerbaycan ve Türkiye bayraklarını görmekten gurur duyduğunu bildiren Hacı Yakışıklı ise böyle bir manzara ile dünyanın hiçbir yanında karşılaşılamayacağını ifade etti.

Ermenistan`ın Gence`ye düzenlediği saldırının savaş suçu olduğunu belirten Ercen Gürses, Azerbaycan`ın acısının Türkiye`nin acısı olduğunu bildirdi.

Hadi Özışık ise Azerbaycan`ın her tarafında “Karabağ Azerbaycan`dır” sözlerini gördüğünü ve halkın kendini büyük zafere hazırladığını vurguladı.

Gazetecilerin Anadolu Yayıncılar Derneği ve Azerbaycan Yeni Çağ Medya Grubu organizasyonu ile TİKA ve Yurtdışı Akraba Topluluklar Başkanlığı desteği ile gerçekleştirilen Azerbaycan ziyareti, Ermenistan`ın sivilleri hedef alan saldırgan politikasının tanıtılmasını amaçlıyor.

 

www.yenicag.info

535