Türkmenistan Hükümet Delegasyonu, İngiltere’ye çalışma ziyaretinde bulundu

Türkmenistan Tarım ve Çevre Koruma Bakanı ile Ahal Valisi başkanlığındaki heyet, İngiltere ve Kuzey İrlanda’da resmi temsalarda bulundu.

Ziyaretin ilk gününde, Türkmen delegasyonu, İngiltere’nin Türkmenistan Özel Ticaret Temsilcisi Barones Emma Nicholson ve İngiltere Çevre, Gıda ve Tarım Dairesi yetkilileri ile görüştü.

Toplantılar sırasında taraflar, Türkmen-İngiliz ilişkilerini, farklı alanlarda genişletmek için önemli bir potansiyel bulunduğunu belirtti. İkili ilişkilerin, daha da güçlendirilmesi taleplerini dile getiren taraflar, dijitalleşmenin tarım sektörüne uygulanması, işgücü verimliliğinin artırılması, deneyim alışverişi ve tarım alanında bilimsel araştırmaların yapılması konuları başta olmak üzere bir dizi güncel konuyu görüştüler.

Daha sonra, Türkmen delegasyonu Kuzey irlanda’ya geçerek, “Movangher” Balık Çiftliği, Kırsal Gıda Sanayii ve Biyolojik Bilimler Enstitüsü ve Küresel Gıda Güvenliği Enstitüsün’de incelemelerde bulunarak, yetkililerden bu kurumların faaliyetleri hakkında bilgi aldı

www.yenicag.info

587