Uluslararası Sempozyumun katılımcıları Türk Şehitliği'ni ziyaret etti - Bakü'de  

Yeni Çağ Medya Grubu, Azerbaycan Türkiye Evi ve Türkiye Azerbaycan İşadamları ve Sanayiciler Birliği tarafından Bakü’de organize edilen “Bölgenin geleceği: jeopolitik çağrılar ve perspektifler” isimli Uluslararası Sempozyumun katılımcıları başkentte bulunan Türk Şehitliği’ni, Fahri ve Şehitler Hıyabanlarını ziyaret etti.

Ünlü Rus siyaset bilimci Orhan Cemal, Türkiye’nin Ülke TV kanalının Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Batum’un eski Valisi, Kafkasya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü siyasi danışmanı Gela Vasadze, Rus uzman, araştırmacı türkolog İvan Starodubtsev, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan ve diğer konuklara Azerbaycan’ın bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü için canından geçen şehitlerle ilgili kapsamlı bilgi verildi.

Karabağ savaşı sırasında şehit düşmüş kardeşlerimizin mezarını ziyaret eden Sempozyum katılımcıları Ermenistan’ın faşist politikasını kötülediler.

Şehitler Hıyabanı’nda bulunan Türk Şehitliği’ni de ziyaret eden misafirler, Azerbaycan’ın şerefli istiklal yolu hakkında bilgi edindiler.

Ziyaret esnasında konuklara Yeni Çağ Medya Grubu Başkanı Agil Alesger ve Azerbaycan Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tuğrul Allahverdili eşlik etti.

Böylelikle de “Bölgenin geleceği: jeopolitik çağrılar ve perspektifler” isimli Sempozyum için Rusya, Türkiye, Gürcistan, Kazakistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Azerbaycan’a gelmiş misafirlerin ziyareti sona erdi.

www.yenicag.info

1.6 K