“Vatandaşların sorumsuzluğu koronavirüsün yayılmasına neden oluyor” – Cumhurbaşkanı Aliyev

Cumhurbaşkanı Aliyev, “Devlet tarafında atılan adımlara ve alınan tüm kararlara rağmen virüs yayılıyor ve bunun en önemli nedeni vatandaşların sorumsuzluğudur.” dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ekonomi Bakanı Mikayil Cabbarov`u kabul etti.

Görüşmede ülkenin ekonomik durumu ve koronavirüsün ekonomiye olan negatif etkisinin azaltılması konuları görüşüldü.

Bakan Cabbarov, Cumhurbakanı Aliyev`e hazırlanan ekonomi paketlerini sundu.

Cumhurbaşkanı Aliyev, devletin koronavirüsle ilgili kararları zamanında aldığını bildirdi. Aliyev, alınan tüm önlemlere rağmen bazı vatandaşların sorumsuz davrandığını ve bunun virüsün yayılmasına nedne olduğunu vurguladı.

“Koronavirüsle daha etkin şekilde mücadele etmek için bugün yeni kısıtlayıcı kararlar yürürlüğe girdi. Tüm vatandaşların bu kararlara uyacağından eminim. Yeni kısıtlayıcı kararların yürürlüğe sokulmasında en önemli amaç bu mücadelede daha faydalı adımların atılması ve virüsün bulaşma dinamiğini azaltmaktır. Devlet tarafından atılan adımlara ve alınan tüm kararlara rağmen virüs yayılıyor ve bunun en önemli nedeni vatandaşların sorumsuzluğudur. Çünkü Azerbaycan devleti bu facia ile mücadelede önleyici tedbirlerin alınması sonucunda ilk aşamada büyük başarılar elde etti ve bugün de diğer ülkelerle kıyaslayacak olursak Azerbaycan`da durum daha da elverişlidir. Dün 60`tan fazla insana bulaştı bu hastalık ve eğer bu böyle devam ederse gelecek günlerde ve gelecek aylarda bu hastalığın daha da yaygınlaşması kaçınılmaz olacak.”

Agil Bekir

www.yenicag.info

715