Venezuela'da Yüksek Mahkeme'ye helikopter saldırısı - VİDEO

İki aydır hükümet karşıtı protestoların devam ettiği Venezuela’da bir polis helikopteri Yüksek Mahkeme’ye saldırdı. Cumhurbaşkanı Maduro olayın bir terör saldırısı olduğunu açıkladı.

Venezuela’nın başkenti Caracas’ta bulunan Yüksek Mahkeme binası saldırının hedefi oldu. Bir polis helikopterinden Caracas üstünde uçtuktan sonra mahkeme binasına ateş açıldı ve el bombaları atıldı.

Sosyal medyada helikopterin saldırı anına ilişkin birçok görüntü paylaşıldı. Yaşanan hadisenin ardından açıklama yapan Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro olayı terör saldırısı olarak nitelendirdi.

Helikopteri ele geçirdiğine inanılan polis ise sosyal medyada hükümeti kınayan bir mesaj paylaştı.

Adının Oscar Perez olduğunu söyleyen polis, yanında maskeli ve üniformalı silahlı adamlarla çektiği ve Instagram’da paylaştığı videoda Venezuela halkına “haydut hükümete” karşı çıkma çağrısında bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Maduro, saldırıda helikopterden el bombaları atıldığını söyledi ve güvenlik güçlerinin, saldırının arkasındakileri yakalayacağına dair söz verdi.

Olayda henüz ölen ya da yaralanan olduğuna dair bir bilgi yok.

Venezuela’daki ekonomik ve sosyal kriz kötüleşirken, son iki aydan uzun süredir solcu hükümete karşı neredeyse her gün gösteriler düzenleniyor.

1 Nisan’dan bu yana hükümet karşıtı gösterilerde 70’ten fazla kişi öldü.

Yenicag.Info

www.yenicag.info

756