15 Temmuz ihanetini unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız!

Emperyalist güçlerin taşeronluguna soyunan terör örgütü din ve eğitim kisvesi altında aziz milletimizi kandırmaya çalışmış ancak milletimiz kararlı ve dik bir duruş sergileyerek Fetöye ve taseronlugunu yaptıgı yabancı güçlere imkan vermemiştir.

BU AZİZ MİLLET ÇIPLAK ELLERİ İLE BU DARBEDYE DURDURDU.

halkımız darbe kalkışmasını engellemek için sokaklara çıkmış, üzerilerine F-16’lar, tanklar ve ağır silahlarla ateş açılmasına rağmen eşi görülmemiş bir direniş ve kahramanlık örneği göstererek, canları pahasına bu kanlı darbeyi püskürtmeyi başarmıştır. O gece 251 masum vatandaşımız darbecilerin hain kurşunlarıyla şehit edilmiş, 2 bin 194 vatandaşımız da gazi olmuştur. Bunları asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ mensuplarının başta ABD ve Avrupa olmak üzere dünyanın farklı ülkelerine kaçarak, işledikleri ağır suçların cezasını çekmeden yaşamalarına müsaade edilmesi ikili ilişkilerimize zarar vermektedir. Türkiye, terör tehdidi altındaki ülkelerin ulusal güvenliğini esas alan bir duruş sergilerken Bu mücadelede diğer ülkelerden yeterli destek görememiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti FETÖ, PKK, DEAŞ ve diğer tüm terör örgütlerine karşı kararlılıkla mücadeleye devam edecek, demokrasisini, özgürlüğünü ve bağımsızlığını her tür tehdit ve tehlikeye karşı koruyacaktır.

Terör örgütleri TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN GÜCÜNÜ GÖRECEKTİR.

Vatanı için kahramanca canlarını feda eden 15 Temmuz şehitlerimizi hürmetle, minnetle ve rahmetle yad ediyorum.

Milli birlik ve beraberliğimizin bir nişanesi olan 15 Temmuz ruhunun nesiller boyu daim olmasını temenni ediyorum.

Avukat Evren Damyan

www.yenicag.info

175