Azerbaycanlı gazeteciler yabancı medya temsilcilerine Zehra'yı anlattı  

Türkiye’de ziyarette bulunan Azerbaycan’ın medya temsilcileri 4 Temmuz’da Füzuli’nin Alhanlı köyünde katledilmiş Zehra Guliyeva’yla ilgili bilgileri yabancı gazetecilere anlattı.

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçiliği’nin hazırladığı Zehra Guliyeva’nın resmiyle basılmış posterler yabancı medya temsilcilerine dağıtıldı ve onlara konuyla ilgili bilgiler verildi. Onlar yaşananları insanlığa yönelik cinayet olarak nitelendirdiler. Bilgilendirme, Yeniçağ Analitik İnternet Gazetesi, Report Enformasyon Ajansı ve Avropa.info sitesinin teşebbüsüyle gerçekleştirildi.

4 Temmuz’da Ermenistan silahlı güçleri tarafından Füzuli ilinin Alhanlı köyüne ateş açıldı. Ermenistan’ın bu sabotajının sonucunda 1967 doğumlu Guliyeva Sahibe ve 2015 doğumlu Guliyeva Zehra hayatını kaybetmişti. 1965 doğumlu Guliyeva Servinaz ise yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı.

NOT: 2016 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan hain darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçiyor. Bu nedenle Türkiye hükümetinin davetiyle dünyanın dört bir yanından 350’ye yakın gazeteci ülkede ziyaret etti.

Yenicag.Info

www.yenicag.info

948