BHGT karargahında Azerbaycan`ın önde gelen medya temsilcileri ile görüşme gerçekleştirildi

Bağlantısızlar Harekatı Gençler Teşkilatı (BHGT) karargahında, Azerbaycan`ın Milli Basın Günü nedeniyle ülkenin önde gelen medya kuruluşlarının başkanları ile görüşme gerçekleştirildi.

Bugün Azerbaycan milli basınının 148`nci kuruluş yıl dönümü. Bu nedenle Bağlantısızlar Harekatı Gençler Teşkilatı (BHGT) karargahında, ülkenin önde gelen medya kuruluşlarının başkanları ile görüşme düzenlendi.

Azerbaycan Basın Konseyi Yönetim Kurulu üyeleri – Yeni Çağ Medya Grubu Başkanı Agil Alesger, Azhaber Haber Ajansı genel yayın yönetmeni Hacıbey Haydarlı`nın yanı sıra İnter Press Medya Grubu Başkanı Toğrul Allahverdili, Editor Haber Ajansı genel yayın yönetmeni Ferit Şahbazlı, Azhaber Haber Ajansı Bakanı Efselettin Ağalarov, Demokrat.Az haber sitesinin genel yayın yönetmeni Vasif Hasanlı ve Bizim.Media haber sitesi genel yayın yönetmeni Anar Tahirov`un katıldığı görüşmede, Teşkilat Başkanı Orduhan Kahramanzade konukları selamlayarak medya ile ilişkilerin öneminden bahsetti. Kahramanzade, başkanı olduğu kuruluşun basın ile olan ilişkilerin güncel durumuna değinerek mevcut işbirliğinin daha da ileriye taşınması için gereken tüm adımların atılacağını söyledi.

Uuslararası ve yerel işbirliği konularının müzakere edildiği görüşme sonunda medya temsilcilerine BHGT tarafından hediyeler takdim edilerek hatıra fotoğrafı çekinildi.

www.yenicag.info

527