Diriliş Ertuğrul Sen Anlat Karadeniz’in ipini çekecek

Çarşamba akşamı kıyasıya rekabet halinde olan Diriliş Ertuğrul ve Sen Anlat Karadeniz izleyiciyi ikiye bölüyor. Ancak son gelen reyting sonuçlarına göre, Diriliş Ertuğrul Sen Anlat Karadeniz’i bitirebilir.

Çarşamba günleri TRT 1 ekranların izleyici karşısına çıkan Diriliş Ertuğrul, uzun süredir hakimiyetini sürdürüyordu. Diriliş Ertuğrul’u geçebilen bir dizi henüz ortaya çıkmamıştı. Ta ki ATV, Sen Anlat Karadeniz’i başlatana kadar. Sen Anlat Karadeniz, önce şiddet içerikli fragmanı ile çok konuşuldu aynı zamanda merak uyandırdı. Bu merak, Sen Anlat Karadeniz’in ilk bölümüyle itibaren büyük bir ivme kazanıp, Diriliş Ertuğrul’u egale etmesine ön ayak oldu.

Çarşamba akşamlarının iki iddialı dizisi Sen Anlat Karadaneniz ve Diriliş Ertuğrul dizileri, her hafta yeni bir reyting mücadelesine giriyor. Son haftalarda Sen Anlat Karadeniz öne geçse de Diriliş Ertuğrul bu hafta bir atak yaptı. Gelecek haftalarda durum ne olur belli değil ama bu iki dizinin karşısına gelecek dizinin işi de hiç kolay olmayacak!

Geçtiğimiz hafta ise tüm dizilerin reytinglerinde ciddi bir düşüş yaşanmıştı. Bu düşüş Diriliş Ertuğrul’a yaramıştı. Başarılı gazeteci Mesut Yar, konuya değindi ve Mesut Yar’a göre, Diriliş Ertuğrul zirvedeki yerine geri dönecek.

İŞTE MESUT YAR’IN YAZISI

“Çarşamba geceleri kale gibi. Çarşamba geceleri üzerinde farklılık yaratılamayacak tek gece oldu neredeyse. “Diriliş Ertuğrul”un (TRT 1) süksesi bitecek gibi değil…

Dönem dizisi izleyenlerin görmek istediği manzaraya ve duymak istedikleri diyaloglara hassasiyetle yer veriliyor… Belki de bu yüzden birkaç haftadır toplam izleyicide gerisinde kaldığı “Sen Anlat Karadeniz” (atv) isimli diziyi yakalamasına ramak kaldı…

AB ve ABC1 gruplarında birinci sırada ve zirveden hiç inmedi, o da ayrı! Toplam 30 küsur reytingin iki dizi arasında paylaşıldığı geceye yeni iş koymak sanırım intiharla eş anlamlı. Düşünen varsa şimdiden geçmiş olsun!”

www.yenicag.info

1.6 K