Gül, Fetullah Gülen'e ilk kez örgüt lideri dedi

FETÖ lideri Fethullah Gülen, ABD’li radyo kanalı NPR’den Robert Siegel’e bir röportaj verdi…

FETÖ lideri Fethullah Gülen, ABD’li radyo kanalı NPR’den Robert Siegel’e bir röportaj verdi. Gülen röportajında eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kendisini ziyaret ettiğini söyledi. Gül konuyla ilgili açıklama yaptı ve “Görevlerim süresinde kesinlikle bir görüşmem olmamıştır” dedi.

Gülen röportajda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı doğrudan hedef aldı. Gülen, “Erdoğan beni bitirebilirse hareketteki herkesin çözülebileceğini düşünüyor ama bu hareket Tanrı’ya bağlı bir sevgi ve özveri hareketidir. Bizden sonra da insanlar harika işlerini yapmaya devam edecektir” diye konuştu.

Gülen, röportajında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ismini kendisini ziyaret edenler arasında ilk kez verdi.

“Binlerce insan burayı ziyaret etmek için geldi” diyen Gülen, “Ziyaret edenler arasında 50 milletvekili yanı sıra Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu bulunuyordu” diye konuştu. Gülen bu cümlesinin ardından ise “Bu nedenle, birçok insan beni tanıyor olabilir, ancak ben onları tanımıyorum” ifadelerini kullandı.

Röportajda, Türkiye’de milyonlarca destekçisi olduğunu söyleyen Gülen, darbenin sorumluluğunu ise 15 Temmuz 2016’dan bu yana olduğu gibi, reddetti.

GÜL’DEN AÇIKLAMA

Konuyu Odatv’nin gündeme getirmesinin ardından Abdullah Gül açıklama yaptı. 11. Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün bugün bir medya organında hakkında çıkan asılsız haberler ile ilgili açıklamalarıdır:
‘Düşünce, din ve siyaset anlayışım açısından hayatımın hiçbir döneminde yakınlık duymadığım bu örgüt lideri ile;
Başbakanlığım, Dışişleri Bakanlığım ve Cumhurbaşkanlığı görevlerim süresinde kesinlikle bir görüşmem olmamıştır.
Kamuoyunun bilgisine.’

Yenicag.Info

www.yenicag.info

548