Mihriban Aliyeva: "Allah bize kutsal Karabağ toprağını öpmeyi nasip etsin!"

Mihriban Aliyeva, “Kardeş Türkiye halkına ve şahsen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım. Onların dayanışması ve manevi desteği bugün her bir Azerbaycanlıya gurur duyğusu yaşatıyor.” dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mihriban Aliyeva, Ermenistan’ın provokasyonların cevap olarak Azerbaycan ordusunun başlattığı karşı saldırı hakkında ilk kez konuştu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aliyeva, Azerbaycan’a destek veren Türkiye’ye teşekkür etti ve Azerbaycan’ın topraklarını işgalden kurtaracağına eminliğini ifade etti.

Aliyeva paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Azerbaycan devleti hiçbir zaman başkasının toprağına iddia ileri sürmemiş, hiçbir zaman insanlık suçu işlememiştir. Azerbaycan ordusu, başka devletin topraklarına ayağına basmamıştır, o, kendi toprağını koruyor ve onun için savaşıyor!

Ermenistan’ın yeni silahlı saldırısına cevap verildi! Azerbaycan ordusu kendi Vatanını koruyarak başarılı karşı saldırı operasyonu gerçekleştiriyor ve Azerbaycan işgal altındaki arazilerini kurtarıyor.

Azerbaycan devletine ve halkına destek olarak kendi prensipleri doğrultusunda adaletli tutum sergileyen tüm insanlara, teşkilatlara ve devletlere teşekkür ediyorum. İlk önce kardeş Türkiye halkına ve şahsen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım. Onların dayanışması ve manevi desteği bugün her bir Azerbaycanlıya gurur duygusu yaşatıyor.

Azerbaycan’ın tüm askerlerinin, subaylarının hayatı ve sağlığı için dua ediyorum!

Bugün biz Azerbaycanlılar, niyetimizle, hareket ve dualarımızla misilsiz birlik gösteriyoruz. Yüce Tanrı Azerbaycan halkına onun kutsal mücadelesinde yar olsun! Yüce Tanrı her bir Azerbaycanlıya kutsal Karabağ toprağını öpmeyi nasip etsin!

Allah şehitlerimize rahmet eylesin! Mezarları nurla dolsun!”

www.yenicag.info

632