Peskov: Rus saldırganlığıyla ilgili ifadeleri hiçbir zaman kabul etmeyiz

Rusya’nın hiçbir zaman saldırgan olmadığını ve her zaman dünyada istikrar ve güvenlikten yana olduğunu belirten Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ülkeye yönelik saldırganlık suçlamalarını hiçbir zaman kabul etmeyeceklerini kaydetti.

ABC televizyonunun sorularını yanıtlayan Peskov, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un NATO’nun Rusya’nın saldırganlığına karşı mücadeledeki önemli rolüyle ilgili açıklamasına yorum yaptı.
Kremlin sözcüsü, “Rusya hiçbir zaman saldırgan olmadı. Rusya her zaman küresel istikrar ve güvenliğe destek veren ülke oldu. Ülkemiz aktif olarak terörle mücadele ediyor. Biz hiçbir zaman ülkemize yönelik saldırganlık açıklamalarını kabul etmeyiz” dedi.

Tillerson’un her zaman oldukça sıkı bir müzakereci olduğunu söyleyen Peskov, “Onun, ABD Dışişleri Bakanlığı’nda ülkemin hayranı olmayan ve ABD ile Rusya arasındaki ilişkilerin canlanmasını istemeyen bazı kişiler tarafından hazırlanan çok sayıda bilgi ve materyal kullandığını anlıyoruz. Ama Tillerson’un Rus mevkidaşıyla ne kadar çok görüşürse o kadar bilgilerini yenileme ve birbirimizin endişelerini anlama fırsatı olur”.

Kaynak: Sputnik

Tr.Yeniçağ.Az

www.yenicag.info

424