Yeni Çağ Medya Grubu 16 yaşında!

Bugün Azerbaycan merkezli Yeni Çağ Medya Grubu`nun 16. kuruluş yıl dönümü.

1 Şubat 2006 yılında Adalet Bakanlığı`ndan onayını alan Yeni Çağ gazetesinin resmi internet sayfası Yenicag.az, 5 Eylül 2007 tarihinde basın camiasına katıldı.

Yenicag.az (Azerbaycanca), Yenicag.ru (Rusça), Yenicag.info (Türkçe) olarak üç dilde yayın yapan Yeni Çağ Media Grubu, 2018 yılından Yenicag.tv domaini ile internet televziyonu olarak da faaliyet gösteriyor.

Azerbaycan`ın siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik hayatındaki yeniliklerin yanısıra tüm dünyadaki gelişmeleri okurlarına ulaştıran Medya Grubu, büyük başarılar elde etmiştir. Tarafsızlığı ve objektivliğiyle her zaman kendi farkını ortaya koyan Yeni Çağ, hiç kimseye ve hiçbir gruba yönelik ayrımcılık uygulamıyor.

Yeni Çağ`ın Xəbər Çağı (Haber Çağı), A-dan Z-yə Aqil Ələsgərlə (A`dan Z`ye Agil Alesger`le), Müzakirə vaxtı (Müzakere zamanı), 44 günlük Vatan Savaşı`ndan bahseden Müharibə gündəliyi (Savaş günlüğü) ve diğer projeleri, izleyiciler tarafından yüksek değerlendirilmiş, ülke genelinde büyük yankı uyandırmıştır.Yeni Çağ Medya Grubu, devlet düzeyinde olan ve özel projelere medya desteği vermekle beraber, birçok konferans ve sempozyumlar düzenlemiş, bu projelerle yurt dışında adından söz ettirmeyi başarmışdır.

Bugün Yeni Çağ Medya Grubu, Türkiye`nin Anadolu Yayıncılar Derneği, Haber7 sitesi, Kazakistan, Kırgızistan, Gürcistan ve diğer ülkelerin önde gelen yayın kuruluşları ile karşılıklı işbirliği içerisindedir.

Milli çıkarların savunucusu olan Yeni Çağ Medya Grubu, okurların rahatlığını düşünerek daima yenilenmektedir.

www.yenicag.info

939