'Beni öldürebilirler' - Mihail Saakaşvili

Eski Gürcistan Devlet Başkanı ve eski Odessa Valisi Mihail Saakaşvili, Ukrayna’nın kendisini ortadan kaldırmaya çalışabileceğini belirtti.

Eski Gürcistan Devlet Başkanı ve eski Odessa Valisi Mihail Saakaşvili, Ukrayna’nın doğusundaki Harkov kentindeki gösteride, Kiev’deki yönetimin onu ortadan kaldırmaya çalışabileceğini belirtti.

BENİ ÖLDÜREBİLİRLER

Saakaşvili, “Benden kurtulmaya çalışacaklarını net olarak biliyor. Onlar beni gözaltına alıp sınır dışı edebilir. Hatta öldürebilir, onlar için sorun olmaz. Ben bundan korkmuyorum” dedi.

Saakaşvili, Ukrayna’daki yandaşlarını 17 Ekim’de ülkenin parlamentosu Yüksek Rada binası önünde toplanarak yolsuzlukla mücadele reformlarına destek vermelerini istedi.

Gösteriye katılanların ülke yönetimine yönelttiği talepler arasında yolsuzlukla mücadele mahkemesinin kurulması, yeni seçim yasasının kabul edilmesi ve milletvekili dokunulmazlığının kalkması yer alıyor.

Ayrıca Saakaşvili, hırsızlar yönetimini kurmakla suçladığı Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko’nun aktif olarak para yapmaktan ülkeyle uğraşmaya zaman bulamadığını söyledi.

www.yenicag.info

1.4 K