Azerbaycan`dan canlı yayında Barış Pınarı`na asker selamı – Tenzile Rüstemhanlı: “Erdoğan Batının oyunlarını bozdu” – VİDEO

Yeni Çağ Medya Grubu projesi olan “Müzakere vakti” programına katılan Azerbaycan-Türkiye Evi Başkanı Tenzile Rüstemhanlı, Türkiye Silahlı Kuvvetlerinin kendi sınır güvenliğini sağlamak için Suriye`ye dönük başlattığı Barış Pınarı Harekatı hakkında konuştu.

ATEV Başkanı, Barış Pınarı Harekatı`na tam desteğini ifade etti ve bunun Türkiye`yi terörle tehdit eden ülkelere bir cevap olduğunu söyledi:

“Barış Pınarı Harekatı başlayan gün sosyal medya hesaplarım üzerinden bu Harekat`a tam desteğimi ifade ettim. Ben Türkiye`deki gelişmeleri yakinen takip ediyorum. Terör illeti yıllardır Türkiye`yi sarmış. Türk milleti kadar terörün acısını yüreğinde hisseden, taşıyan ikinci bir millet yoktur. Onlardan biri de Azerbaycan Türkleridir. Biz bugüne dek ermeni terörünün acısını yaşıyoruz ve bu, hala daha devam ediyor.

Batı`nın Türkiye`yi parçalama siyaseti şimdi de devam ediyor. Bu, tam bir haçlı zihniyeti. Bunun için ellerine Kurtuluş savaşı sırasında iyi bir fırsat geçmişti.

O zaman onlar tüm planı detaylarına kadar hazırlamıştılar. Çörçil`in bir lafı var, diyor ki, biz her şeyi hesaba katmış, planlamışdık. Düşünmediğimiz tek şey Mustafa Kemal`dı. Mustafa Kemal tüm bu oyunları bozdu ve Türk milletine yeniden kimlik kazandırdı. Milli kimliği Türk olan bir Cumhuriyet kurdu ve Türk milletine armağan etti. Oyunlar burada bozuldu, fakat onlar oyun oynamaktan vazgeçdiler mi, hayır. Vazgeçmediler ve geçmeyecekler de. Bugün de bu oyunlar bozan Recep Tayyip Erdoğan`dır. Arka planda ise Türk milliyetçilerinin önde gelen ismi Devlet Bahçeli oldu.

FETÖ terör örgütünden temizlenmiş Türk ordusu bugün Barış Pınarı Harekatı`nı başlattı ve bu Harekat, kendi sınırının ve vatandaşlarının güvenliğini sağlamak için başlatılmış bir operasyondur. Bu, hem de Türkiye`yi terörle tehdit eden devletlere de bir cevap.

Barış Pınarı Harekatı bölgeye barış getirecek ve terörden arındırılmış bölgeye kendi topraklarından kaçmak zorunda kalan suriyeliler yerleştirilecek.

Bu nedenle de şimdi Barış Pınarı Harekatı`nı başlatan Mehmetçiğe selam olsun!”