IŞİD’den İspanya’ya tehdit: ‘‘Endülüs bizim olacak!’’ – VİDEO

IŞİD, ilk kez İspanyolca bir video yayınlayarak İspanya’yı tehdit etti.

Örgütün, perşembe günü sosyal medya hesaplarında yayınladığı videoda iki cihatçı, Arap aksanıyla İspanyolca “Allah’ın izniyle Endülüs eskisi gibi hilafet toprağı olacak” diyor.

Videoda yüzünü gizleyen ve kendisini Ebu Lais El Kurtubi olarak adlandıran biri,”Eğer İslam Devleti’ne hicret edemiyorsanız sorun değil, cihadın hududu yoktur, neredeyseniz orada cihat yapın. Engizisyon döneminde Müslüman kanı akıtan Hristiyan İspanyolları unutmayın. Şu anda İslam Devleti’ne yapmakta olduğunuz katliamların intikamını alacağız” şeklinde konuşuyor.

Muhammed Yasin Ahram Perez:

Ebu Selman El Endülüs:

Polis kaynaklarına göre Kurtubi (Kordobalı) adlı militanın adı Muhammed Yasin AhramPerez. 22 yaşında ve Cordoba doğumlu. 41 yaşındaki, Malaga doğumlu TomasaPerez ile 42 yaşındaki Faslı AbdulahAhram’ın oğlu. AbdulahAhram, radikal cihatçı aktivitelerle bağlantısından dolayı Tanger’de hapiste. Aynı kaynakların bildirdiğine göre Katolik bir aileden gelen Perez, Ahram ile 1994’te tanıştı ve 1995’te ilk çocuğuna hamile kaldı. 4 Aralık 2014’te çocuklarıyla birlikte (Muhammed dahil) İspanya’yı terk etti ve IŞİD’e katılmak için Suriye’ye gitti. Muhammed Yasin çocukların en büyüğü. Diğer çocukların isimleriyse Musa, İslam Usame, Kodama ve Yunes.

Videodaki diğer kişinin adı Ebu Selman El Endülüs. Gözleri haricinde yüzü kapalı olan bu kişi ‘‘Allah Barcelona’daki kardeşlerimizin kurbanlarını kabul etsin. Sizinle olan savaşımızın sonsuza dek sürecek” diyor.

Kaynak: timeturk

Yenicag.Info