Özbekistan`da Türk İş ve Yatırım Forumu düzenlenecek

Türk Konseyi tarafından Özbekistan Yatırım ve Dış Ticaret Bakanlığı ve Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, 5 Ekim 2019 tarihinde Taşkent’te Türk İş ve Yatırım Forumu düzenlenecektir.

Geçtiğimiz yıl Çolpon-Ata’da düzenlenen Türk Konseyi 6. Zirvesi sırasında, Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev tarafından düzenlenmesi teklif edilen Forum, Türk dünyası işadamları arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek; Özbekistan ile Türk dili konuşan ülkeler arasındaki ticaret, yatırım ve turizm alanındaki mevcut ve muhtemel işbirliği olanaklarını araştırmak ve yeni imkânları ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Forumun resmi oturumlarına ek olarak, katılımcı şirketler, aralarında (B2B) birebir iş görüşmeleri yapma imkanına da sahip olacaklardır.

Foruma Üye Ülkelerin Ticaret ve Sanayi Odalarının Başkanları, üst düzey hükümet yetkilileri, bölgeden girişimciler ve iş adamları katılacaktır. Bugün itibariyle Foruma, Türk Konseyi Üye Ülkelerinden yaklaşık 300’den fazla iş adamı kayıt yaptırmıştır.

Forum vesilesiyle, Ortak Türk Ticaret ve Sanayi Odası İstişare Toplantısı da düzenlenecektir.